Przewodnik po oczyszczaczach i filtrach powietrza

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co unosi się w powietrzu w Twoim domu? Tylko dlatego, że czegoś nie widzisz, nie oznacza, że ​​tego nie ma. Miliony cząsteczek, zanieczyszczeń, gazów, bakterii i alergenów wędrują po Twoim domu bez możliwości wydostania się na zewnątrz, sprawiając, że powietrze w Twoim domu jest nawet 100 razy brudniejsze niż powietrze na zewnątrz. Jasne, otwarcie okna, aby wpuścić świeże powietrze, może usunąć ten nieświeży zapach, ale to tylko otwarte drzwi, które wezmą więcej cząstek do domu.

To zanieczyszczone powietrze krąży w Twoim domu i albo osadza się na płaskich powierzchniach w postaci kurzu, albo jest wdychane przez Ciebie i Twoją rodzinę.

Na szczęście Twój dom nie musi paść ofiarą tych unoszących się w powietrzu szkodników. Oczyszczacze powietrza są dziś bardziej popularne i niedrogie niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli nie masz oczyszczacza powietrza, znajomość różnych typów urządzeń do filtrowania powietrza pomoże Ci przed zakupem własnego.

1. Filtry HEPA: skrót od „High Efficiency Particulate Air filters” urządzenia te wykorzystują filtr podobny do tkaniny, który może wyłapać ponad 99,97% cząsteczek w twoim domu. Filtr wytrzymuje kilka lat w zależności od stanu powietrza i może wyłapać więcej zanieczyszczeń niż inne filtry. Minusem jest to, że filtr HEPA jest głośniejszy niż jego konkurenci i nie eliminuje gazów ani zapachów

2. Filtry jonowe: filtry jonowe oczyszczają powietrze, wysyłając nasze jony, które ładują cząsteczki w przeciwny sposób, dzięki czemu łączą się ze sobą i gromadzą na płytkach magnetycznych wewnątrz filtra (podobnie jak włosy przyklejają się do balonu po wtarciu go w głowę) . Urządzenia te są często ulubieńcami klientów ze względu na ich ciszę. Są nawet wystarczająco skuteczne, aby usuwać wirusy, gazy, alergeny i bakterie z domowego powietrza.

3. Węglowe filtry powietrza: te urządzenia są zdecydowanie najskuteczniejszymi środkami do usuwania zapachów na rynku. Działają poprzez system wysoce chłonnych porów, które zatrzymują cząsteczki, tworząc silne wiązanie chemiczne. Nie zatrzymują jednak żadnych alergenów ani zarazków unoszących się w powietrzu.

4. Filtr światła ultrafioletowego: Udowodniono, że światło ultrafioletowe sterylizuje mikroorganizmy, jeśli są wystawione na odpowiednią ilość światła przez określony czas. Same w sobie istnieją pewne wątpliwości co do skuteczności tych filtrów, ponieważ mikroorganizmy mogą nie być wystarczająco długo wystawione na działanie światła podczas przechodzenia przez powietrze. Aby praca w ultrafiolecie była skuteczna, HEPA jest używana do wychwytywania powietrza na tyle długo, aby mogło zostać wysterylizowane przez światło. Podczas gdy ultrafiolet zabija mikroorganizmy, HEPA może pozbyć się alergenów z Twojego domu.

https://cooltechnika.pl/uslugi/rekuperacja/rekuperacja-krakow/

5. Filtr rodników hydroksylowych: Rodniki hydroksylowe występują naturalnie w atmosferze ziemskiej i są silnymi środkami oczyszczającymi. W rzeczywistości są najpotężniejszą metodą dezynfekcji pleśni i innych szkodliwych bakterii.

Te pięć rodzajów filtrów jest najbardziej popularnych i niezawodnych na rynku. Teraz, gdy już dobrze rozumiesz, jak działają te filtry i co dokładnie oczyszczają z domowego powietrza, odrób swoją pracę domową. Istnieje wielu świetnych dostawców filtrów online, którzy mogą poprowadzić Cię do najlepszego filtra dla Twojego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *